Gençlik örgütleri: HDP’yi kapattırmayacağız

img
 
İSTANBUL - HDP’ye açılan kapatma davasını protesto eden gençler, “Sisteme karşı mücadeleyi büyütecek ve HDP’yi kapattırmayacağız” dedi.
 
Yeni Demokrat Gençlik, (YDG) Kaldıraç, Gençlik Komünleri ve Boğaziçi Dayanışması, Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) yönelik kapatma davasına karşı Kadıköy'de bulunan Süreyya Operası önünde açıklama yaptı. "Gençlik HDP'yi kapattırmayacak" pankartının açıldığı açıklamada, "HDP'ye saldırıları kitlesel eylemlerle püskürtelim", "HDP umuttur umut dimdik ayakta" dövizleri açıldı. Açıklamada sık sık, "Biji berxwedana zindana" ve "Hak hukuk adalet HDP'le gelecek" sloganları atıldı. HDP Milletvekilleri Dersim Dağ ve Züleyha Gülüm'ün yanı sıra çok sayıda kişi açıklamaya katıldı. 
 
SORUMLU İKTİDARDIR
 
Gençlik örgütlerin adına konuşan Arda Yüksel, 7 Haziran 2015 seçimlerinde, HDP’nin seçim barajını yıkmasıyla birlikte devletin tüm hesaplarının bozduğunu söyledi. İktidarın yağma, rant ve savaş politikalarının, İzmir’de HDP il binasına yönelik saldırıda Deniz Poyraz’ın, Konya’da 7 Kişilik Kürt ailenin katledilmesinin sebebi olduğunun altını çizen Yüksel, “Bugün, halkın örgütlenme ve mücadele mevzileri ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. STK’ler, basın yayın kuruluşları, üniversite kulüpleri kapatılırken, bugün ülkenin 3. büyük partisi olan HDP’ye dönük kapatma saldırısı gerçekleştiriliyor” dedi. 
 
‘HDP’Yİ KAPATTIRMAYACAĞIZ’
 
İktidar saldırılarının arttığını söyleyen Yüksel, “Ezilenlerin ve emekçilerin en önemli cephelerinin başında gelen HDP’yi siyasetin dışında tutmak isteyen egemenler, amaçlarına ulaşamayacaklar! Gençlik olarak bizler de bu mücadelenin içerisindeyiz. HDP’nin siyaset yapma hakkını savunan tüm kesimlerle birlikte köhnemiş bu sisteme karşı mücadeleyi büyütecek ve HDP’yi kapattırmayacağız” şeklinde konuştu.